چه نوع کپسولی مناسب منزل است ؟

Rate this post

تقریباً هر ساله شاهد آتش ‌سوزی های بسیار زیادی هستیم که در منزل  ها و خانه  ها اتفاق می افتد که می تواند خسارت های مالی و جانی را به وجود بیاورند، شاید شما خودتان فکر کنید که می توانید خسارت ‌های مالی را با هر نحوی که بتوانید آن ها را جبران کنید اما زمانی که شما عزیزان تان را از دست بدهید به دلیل بی ‌احتیاطی و تهیه نکردن از تجهیزات ضروری مقابل آتش های بسیار سخت و آزار دهنده عذاب و  وجدان می شوید. اگر افراد برای منازلشان کپسول مناسبی تهیه کنند و در منزل نصب کنند می‌ توانند در زمان حادثه از آن استفاده کنند تا دیگر دچار این حوادث نمی شوید، اگر شما ها قصد خرید کپسول آتش نشانی را دارید، ما در این مقاله درباره چه نوع کنسول مناسب منزل است به شما با قرار دادن مطالب به شما کمک می کنیم پس این مقاله را تا انتها بخوانید تا دچار مشکل نشوید. یکی از وسایلی که وجود آن در هر منزلی واجب است، کپسول آتش ‌نشانی می باشد زیرا احتمال بروز خاطراتی مانند آتش سوزی در خانه بسیار زیاد است و بهترین وسیله برای این مواقع کپسول آتش نشانی است.

کپسول آتش نشانی چیست؟

در واقع آتش پدیده طبیعی است که یکی از چهار عنصر اصلی طبیعت می باشد، در واقع کپسول آتش نشانی حفاظت کننده فولادی قابل حمل است که مقدار مشخص و معینی را در آن قرار دادند تا آتش را بتوانند خاموش کند. در این زمان مواد های مورد نیاز با فشردن یک اهرم به خارج پرت می‌ شود در واقع کپسول آتش نشانی از آب، گاز دی اکسید کربن، پودر بی کربنات، سدیم و یا همچنین پتاسیم به عنوان عامل خاموش کننده آتش استفاده می ‌شود همچنین گاز کربن زمانی که از کپسول خارج می شود برای پرتاب کردن سه مورد دیگر گاز نیتروژن به کار می رود زمانی که گاز نیتروژن با فشار زیاد در کنار عامل خاموش کننده وارد کشور می‌ شود و زمانی که راه خروج اهرم باز می شود عامل خاموش کننده با فشار خارج می شود. کپسول آتش نشانی معروف ترین پر طرف دار ترین آن ها کپسول آتش نشانی نوع پودر و گاز می باشد در واقع این کپسول حاوی مقدار بود بی کربنات پتاسیم می باشد که دارای گاز بی اثر نیتروژن است زمانی که شما اهرم را فشار می دهید پوست خیلی فشرده به سوی جسم در حال سوختن پرت می شود.

انواع کپسول آتش نشانی

کپسول های آتش نشانی انواع مختلفی دارد که ما در این بخش قرار است درباره انواع کپسول های آتش نشانی قابل حمل به شما اطلاعات قرار بدهیم پس ما را همراهی کنید.

 خاموش کننده های فوم و یا کپسول آتش نشانی فوم از کپسول های آتش نشانی به طور گسترده استفاده می کنند اما یک مشکل بزرگ وجود دارد و آن هم این است که نمی توان از آن برای وسایل برقی اغلب باعث آتش سوزی های خانگی می شوند استفاده کرد و الا تمامی نکات خاموش کننده های معمولی را دارد.

کپسول آتش نشانی پودری یا خاموش کننده های پودری در واقع برای استفاده در خانه بسیار مهم است این کپسول در هنگام استفاده پودری بر پایه مواد شیمیایی استفاده می کنند که به طور واقعی شعله های آتش از بین می ‌برد و در واقع آتش را مهار می کند این کپسول های آتش نشانی پودری دارای کلاس های خاموش کننده در واقع به طور معمول عنوان خاموش کننده های بزرگ می شناسند؛ خاموش کننده ها دردسر های خودشان را هم دارند از آن جایی که در مورد استفاده در این نوع کپسول حاوی مواد شیمیایی است در زمانی که از آن استفاده می‌کنید به برخی از سطوحی که در خانه وجود دارد آسیب برساند و همچنین استفاده از خاموش کننده های پودری می‌تواند شرایط اضطراری دید را کاهش می‌ دهد.

کپسول آتش نشانی آب یا خاموش کننده های آب این کپسول آتش نشانی همان طور که از نامش مشخص است حاوی آب غنی شده با مواد افزودنی می باشد که مبارزه با آتش کمک می‌کند این نوع آتش خاموش کردن فقط با کلاس های ای و بی مورد استفاده قرار می گیرد هوای کمی برخوردار هستند باید بدانید که مواد افزودنی استفاده در کپسول ها آتش نشانی بیشتر تحریک کننده هستند پس چرا باید مواظب باشید تا از تماس با پوست تان جلوگیری کنید.

خاموش کننده های گاز کاهش می دهند پیش از این بسوزد در واقع این نوع خاموش کننده از خاموش کننده های پودری آب تمیزتر است آغاز شده است که در این نوع کپسول آتش نشانی بسیار سرد است و ممکن است باعث سرمازدگی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.