مقالات

بهترین برند کپسول آتش نشانی

بهترین برند کپسول آتش نشانی

بهترین برند کپسول آتش نشانی از برندهای معتبر و مورد تایید در صنعت آتش‌نشانی و ایمنی است. اما به دلیل تفاوت‌های جغرافیایی، قوانین محلی، و نیازهای خاص هر منطقه، ممکن است برند مورد نظر در یک منطقه مخصوص بهترین انتخاب باشد، در حالی که در منطقه دیگر ممکن است برند دیگری اولویت داشته باشد.

به عنوان یک مثال، برخی از برندهای معروف کپسول آتش نشانی در این صنعت شامل: توچال،  گلوریا،  لایفکو، جوکل ، روناک خزر، بایا، دریا، آذر سیلندر، پیشرو، توچال و… می‌باشند. اما قبل از انتخاب بهترین برند، مهم است که به عواملی مانند استانداردها، کیفیت، قیمت، و تجربه کاربری هر برند توجه داشته باشید.

برای انتخاب بهترین برند برای نیازهای خود، می‌توانید با مشاوره از متخصصان آتش‌نشانی و مراجعه به نظرات کاربران و افراد متخصص در این زمینه، تصمیم بهتری بگیرید.

تا اینجا در مقاله های قبلی به اندازه کافی در خصوص اهمیت استفاده از کپسول آتش نشانی صحبت کرده ایم و حتما خود شما نیز از مهم بودن استفاده از این تجهیزات با خبر هستید. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا شما رابا برند های کپسول آتش نشانی مورد تایید و معتبر آشنا کنیم.

اولین نکته ای که باید در مورد برند های مختلف کپسول آتش نشانی به شما بگوییم این است که: "برند های های مختلف روی انواع مختلف کپسول آتش نشانی تمرکز دارند." به زبان ساده تر می توان گفت که یک برند تمرکز خود را بر روی تولید کپسول فوم گذاشته است و برند دیگر بهترین محصولش کپسول پودر و گاز تحت فشار است.

از طرفی مشاهده یک فهرست کلی از برند های کپسول آتش نشانی مورد تایید می تواند برای شما گیج کننده باشد، به همین دلیل ما در این مطلب شما را بهترین و مطمئن ترین برند های موجود در بازار آشنا می کنیم تا در زمان خرید به مشکل خاصی بر نخورید. اگر قصد خرید کپسول آتش نشانی برای منزل را دارید میتوانید به مقاله کپسول آتش نشانی مناسب آپارتمان مراجعه کنید.

بهترین برند کپسول آتش نشانی

 

بهترین مارک های کپسول های آتش نشانی

این برندها به عنوان برخی از معتبرترین و باکیفیت‌ترین تولیدکنندگان کپسول آتش‌نشانی در ایران شناخته می‌شوند و محصولات آن‌ها در بازار مورد اعتماد قرار دارند. برخی از برترین برندهای تولیدی کپسول آتش‌نشانی در ایران و خارجی عبارتند از:

 

کپسول آتش نشانی توچالدارای تاییدیه شرکت نفتساخت ایران
کپسول آتش نشانی پیشرودارای تاییدیه شرکت نفتساخت ایران
کپسول آتش نشانی آذر سیلندردارای تاییدیه شرکت نفتساخت ایران
کپسول آتش نشانی دریامورد تایید سازمان آتش نشانیساخت ایران
کپسول آتش نشانی بایا سیلندرمورد تایید سازمان آتش نشانیساخت ایران
کپسول آتش نشانی روناک خزرمورد تایید سازمان آتش نشانیساخت ایران
کپسول آتش نشانی جوکلمورد تایید سازمان آتش نشانیساخت آلمان
کپسول آتش نشانی لایفکومورد تایید سازمان آتش نشانیساخت انگلیس
کپسول آتش نشانی گلوریامورد تایید سازمان آتش نشانیساخت آلمان
کپسول آتش نشانی دژمورد تایید سازمان آتش نشانیساخت ایران
کپسول آتش نشانی سپهرمورد تایید سازمان آتش نشانیساخت ایران
کپسول آتش نشانی آرمانمورد تایید سازمان آتش نشانیساخت ایران
کپسول آتش نشانی کارامورد تایید سازمان آتش نشانیساخت ایران
کپسول آتش نشانی کیهانمورد تایید سازمان آتش نشانیساخت ایران
کپسول آتش نشانی بیوورسالمورد تایید سازمان آتش نشانیساخت ایران
کپسول آتش نشانی هونامیکمورد تایید سازمان آتش نشانیساخت ایران

بهترین مارک کپسول آتش نشانی چه ویژگی‌هایی دارد؟

کپسول‌های آتش‌نشانی استاندارد باید به علاوه کیفیت بالای پودر و متعلقات، میزان شارژ مطلوبی را نیز داشته باشند تا در شرایط اضطراری عملکرد مناسبی از خود نشان دهند. بر روی کپسول‌های آتش‌نشانی باید اطلاعات کامل کپسول درج شود تا در شرایط لازم، بتوان از کپسول مناسب برای انواع مختلف حریق استفاده کرد. همچنین این کپسول‌ها باید دارای بیمه و گارانتی باشند تا در صورت بروز مشکلات، بتوان در صدد برطرف کردن آن‌ها آمد.

 

برای انتخاب یک کپسول آتش‌نشانی خوب و کارآمد، باید به معیارهایی همچون نوع ماده کپسول، مکانیزم عملکرد دمای کاری، ضخامت بدنه، جنس بدنه، فشار تست، طول پرتاب، زمان تخلیه و رنگ کپسول توجه کرد.

برند های معتبر کپسول آتش نشانی

کپسول بایا سیلندر

شرکت تولید کپسول آتش نشانی بایا سیلندر یکی از برند های معتبر تولید کپسول آتش نشانی است که تنوع بالایی در محصولات تولیدی خود دارد، به این صورت که توانسته است کپسول های آتش نشانی آب و گاز، CO2 و پودر و گاز خود را به عنوان یکی از بهترین نمونه های موجود در بازار به همه معرفی کند و تبدیل به یکی از بهترین برند های کپسول آتش نشانی شود. در ادامه محصولات بایا سیلندر را با هم بررسی می کنیم:

کپسول آتش نشانی آب و گاز بایا سیلندر

این نوع کپسول آتش نشانی در اندازه های 10، 25 و 50 لیتری ساخته و به بازار عرضه می شوند.

کپسول آتش نشانی پودر و گاز بایا سیلندر

این نمونه کپسول آتش نشانی تولید شده توسط برند بایا سیلندر در اندازه های 1، 2، 3، 4، 6، 12، 25 و 50 کیلو گرم ساخته می شود و بسته به نیازی که شما داشته باشید می توانید از آنها استفاده کنید.

کپسول آتش نشانی Co2 بایا سیلندر

کپسول های آتش نشانی در اندازه های 2، 3، 4، 6، 12 و 30 کیلوگرمی ساخته شده و در اختیار شما استفاده کنندگان می رسد و می توایم از آنها استفاده کنید.

 

کپسول روناک گاز خزر

شرکت تولید کپسول آتش نشانی روناک گاز خزر از سال 1382 تا کنون فعالیت دارد و محصولات تولید شده توسط این برند دارای تنوع بالا و کیفیت مناسبی است و همین موضوع باعث شده است که جایگاه خوبی در بین برند های معتبر پیدا کند.

شرکت روناک گاز خزر تولید کننده انواع مختلف کپسول آتش نشانی می باشد که در ادامه این موارد را با هم بررسی می کنیم:

کپسول آتش نشانی پودر و گاز روناک گاز خزر

کپسول های آتش نشانی پودر و گاز تحت فشار روناک گاز خزر که به عنوان بهترین محصول این شرکت شناخته می شوند دارای تنوع بسیار بالایی هستند که در اندازه های مختلفی از 1 کیلو گرم تا 75 کیلو گرم ساخته و در اختیار شما قرار می گیرند.

کپسول فوم روناک گاز خزر

این کپسول ها در اندازه های 6 لیتر تا 50 لیتر توسط این شرکت تولید و در بازار عرضه می شود.

کپسول آب و گاز تحت فشار روناک گاز خزر

کپسول آتش نشانی آب و گاز این برند نیز مانند کپسول های فوم این شرکت از 6 لیتر تا 50 لیتر تولید می شود.

همچنین این شرکت در تولید کپسول های سقفی اتوماتیک که در سیستم اطفا حریق استفاده می شود مورد استفاده قرار می گیرد نیز فعالیت دارد و از طرفی همین شرکت برند های خوب و مورد تایید زیادی به عرصه تجهیزات آتش نشانی معرفی کرده است. که در ادامه چند نمونه از این برند ها را با هم برری می کنیم:

 • برند روناک از سال ۱۳۸۴ تا کنون
 • برند پیشگام از سال ۱۳۹۰ تا کنون
 • برند اطلس از سال ۱۳۹۱ تا سال ۱۳۹۴
 • برند کاوه از سال ۱۳۹۲ تا سال ۱۳۹۶
 • برند سپهر از سال ۱۳۹۵ تا کنون
 • برند پیشتاز از سال ۱۳۹۶ تا کنون

 

کپسول خزر سیلندر

یکی از بهترین برند ها در عرصه تولید کپسول آتش نشانی که از سال 1387 شروع به فعالیت کرده است و تا الان از خود کارنامه خوبی به جا گذاشته شرکت خزر سیلندر می باشد.
محصولات این شرکت عبارتند از: کپسول آتش نشانی حاوی فوم و کپسول های آتش نشانی حاوی پودر و گاز، که از آنها برای خاموش کردن آتش های کلاس A.B.C.E استفاده می شود.
کپسول های آتش نشاتی پودر و گاز خزر سیلندر در اندازه های 1, 2, 3, 4, 6, 12 ,25 و 75 کیلو گرم تولید می شوند و همین موضوع باعث شده است که بتوانید از این کپسول ها در قسمت های مختلف یک خانه استفاده کنید.

کپسول های آتش نشانی حاوی فوم خزر سیلندر نیز در اندازه های 60- 10- 25- 50 و 75 لیتری تولید و به بازار عرضه می شوند.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه در “بهترین برند کپسول آتش نشانی

 1. slami گفت:

  با سلام
  برای یک کارگاه 100 متری تولیدی چه کپسولی پیشنهاد میکنیدتولیدی چسب پایه ابی چوب هست ؟بیشتر نگرانی هم از برق و موتور برق هست
  وبرای منزل چی پیشنهاد میکنید ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. atashmahar گفت:

   با سلام و احترام
   جهت اطفاع آتش سوزی حاصل از الکتریسیته و لوازم برقی باید از کپسول co2 استفاده شود و برای مواد نفتی و مایعات قابل اشتعال کپسول های پودر و گاز از نوع BC و ABC مناسب میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *