مقالات

کفش ایمنی شما را از چه خطراتی حفظ میکند؟

محافظت در برابر ضربه در کفش ایمنی

زمانی که صحبت از استفاده از کفش ایمنی در محل کار می شود اولین چیزی که به ذهن همه افراد خطور می کند کفش های سنگین فولادی است که شاید همین سنگین بودن برای کفش باعث شده باشد که افرادی از استفاده از کفش های ایمنی دل خوشی نداشته باشند. البته باید در این قسمت بگوییم که کفش ایمنی کار این روز ها انواع مختلفی دارد که می تواند علاوه بر استحکام و ایمنی، زیبایی و راحتی را در اختیار شما بگذارد، شما می توانید مقاله “10 ویژگی کفش ایمنی استاندارد” را در خصوص کفش های ایمنی مطالعه کنید.

 

در ادامه این مطلب خطراتی که با استفاده از کفش ایمنی کار می تواتید از سر بگذرانید را با هم بررسی می کنیم.

کفش ایمنی کار از شما در برابر چه خطراتی می تواند محافظت کند؟

خطرات و صدماتی که می توانند پاهای شما را در محل کار تحت تاثیر بگذارند، برای شما بسیار ناتوان کننده خواهند بود و ممکن است کل عملکرد شما را تحت تاثیر قرار دهند، در ادامه بیشتر در خصوص این آسیب ها صحبت می کنیم و این قضیه که استفاده از کفش ایمنی کار چطور می تواند از شما در برابر این خطر محافظت کند را مورد بررسی قرار می دهیم.

جلوگیری از آسیب دیدگی در برابر افتاد و سقوط کردن اجسام مختلف.

یکی از خطراتی که همیشه پاهای افراد را در محیط های کاری تهدید می کند، سقوط اجسام مختلف از ابزار آلات تا مواد خام مانند میلگرد و… است، در چنین شرایط شما می توانید از کفش های ایمنی برای حفظت از پاهای خود در برابر ضربه استفاده کنید. همچنین کفش های ایمنی می توانند از پای شما در برابر ریختن مایعات داغ و خطرناک محافظت کنند.

محافظت در برابر ضربه در کفش ایمنی

جلوگیری از آسیب در برابر برق گرفتگی

یکی از عواملی که باعث آسیب دیدن افراد در کارگاه ها می شود برق گرفتگی است که ممکن است در یک لحظه باعث مرگ فرد شود. زمانی که شما ارتباط خود را با زمین با استفاده از کفش های ایمنی قطع می کنید، مسیر عبور برق را قطع می کنید و به این صورت تا حد زیادی از بروز حوادث جلوگیری کنید. کفش های ایمنی کار دارای کف هایی از جنس چرم یا پلاستیک است که هر دو این موارد کاملا عایق هستند.

کفش ایمنی مقاوم در برابر برق گرفتگی

پیشگیری از لیز خوردن و افتادن

کفش ایمنی کار استاندارد و مناسب می تواند از لغزش پا در محل هایی که احتمال لیز خوردن هست جلوگیری کند. لیز خوردن یکی از آسیب های معمول است که ممکن است اتفاقات و آسیب های جدی را به همراه داشته باشد. پس باید حتما برای خرید کفش مناسب کار این موضوع را در نظر بگیرید.

کفش ایمنی محافظت در برابر لیزخوردن

جلوگیری از خسته شدن فرد

خستگی و کسل شدنباعث کاهش کارایی شما و حتی ممکن است که باعث کاهش سطح هوشیاری شما شود و همین عدم هوشیاری ممکن که باعث به خطر افتادن جان شما شود. همچنین استفاده از کفش نامناسب و غیر استاندارد در محل کار باعث بروز مشکلات جدی در طولانی مدت برای شما خواهد شد. پس استفاده از کفش ایمنی استاندارد در محل کار باعث بهبود کارکرد شما و جلوگیری از مشکلاتی که در آینده شما را تهدید می کنند خواهد شد. همچنین بعد از کار احساس درد و خستگی کمتری در بدن خود احساس خواهید کرد.

جلوگیری از سوختگی پا

آتش سوزی یکی از حوادثی است که باید در همه شرایط و به خصوص در محیط کار که ممکن است که آتش سوزی های شدیدتری رخ دهد، مراقب آن باشید. به همین دلیل کفش های ایمنی استاندارد را طوری تولید می کنند که در برابر آتش سوزی های در اثر مواد شیمیایی، فلز مذاب و سایر آتش سوزی های معمول از پای شما در برابر خطر سوختگی محافظت کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *