مقالات

استاندارد دستکش ایمنی

دستکش ضد برش

دستکش ایمنی یکی از لوازم مهم در ایمنی کار است می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره انواع دستکش ایمنی در مطلب دستکش ایمنی چیست؟ بدست بیاورید. دستکش ایمنی برای هر کار و محیطی استفاده شود باید دارای کیفیت مناسب و مطمئن باشد. معمولا بر روی دستکش‌ها تگ‌هایی وجود دارد که مورد استفاده دستکش را توضیح داده است، غیر از این تعدادی استاندارد جهانی و یا معتبر هم وجود دارند که با شناسه‌هایی جنس و مقاومت دستکش را مشخص می‌کنند و روی بسته بندی دستکش و یا خود دستکش چاپ می شوند. با این مطلب همراه باشید تا تعدادی از مهم‌ترین پارامتر‌های استاندارد گذاری و استاندارد‌های جهانی را بررسی کنیم.

چگونه دستکش ایمنی و استاندارد‌های آن را بررسی کنیم؟

دستکش ایمنی را برای هر منظوری که می‌خواهید تهیه کنید باید نکاتی را در باره کار و یا مورد استفاده به طور دقیق بدانید.

دستکش ضد برش

استاندارد دستکش ایمنی در برابر مواد شیمیایی

اگر قرار است دستکشی برای تماس با مواد شیمیای تهیه کنید باید بدانید که دست تا چه حدی قرار است با مواد شیمیایی در تماس باشد: تا قسمت مچ، آرنج و یا بازو. همچنین باید بدانید که دقیقا با چه مواد شیمیایی سر و کار خواهید داشت. مواد شیمیایی اسیدی قادر هستند انواع مختلفی از مواد را حل کنند، پس باید دقیقا بدانید که قرار است با چه مواد کار کنید و دستکش مورد انتخاب شما در برابر چه موادی مقاوم است. همانطور که گفتیم استاندارد‌ها و ویژگیهای دستکش بر روی خود آن و یا بسته بندی درج می‌شود. همچنین ممکن است بعضی از استاندارد‌ها با شناسه معرفی شده باشند که شما می‌توانید شناسه مورد نظر را در اینترنت جستجو کنید و دقیقا ویژگیهای دستکش را بدانید.

استاندارد دستکش ایمنی در برابر مواد رادیو‌اکتیو

بر روی این دستکش‌ها تگ یا اتیکتی با علامت رادیو‌اکتیو وجود دارد و وزن آنها کمی سنگین و طول آن تا آرنج‌ها یا بالاتر می‌رسد. در ساخت این دستکش‌ها از سرب استفاده می‌شود و لایه‌های داخلی از پنبه هستند.

دستکش ایمنی

استاندارد دستکش ایمنی در برابر درجه حرارت

برای دستکش‌های مقاوم در برابر دما، دو نوع دستکش وجود دارد یکی دستکش‌هایی که تحمل دما‌های بسیار پایین را دارند و دیگری دستکش‌هایی که تحمل دمای حرارت بسیار زیاد را دارند. نوع اول معمولا توسط افرادیکه در محیط ‌های سرد مانند یخچال‌های صنعتی کار می‌کنند و یا کوه نوردان مورد استفاده قرار می‌گیرد و نوع دوم برای کارگران و یا تکنسین‌هایی که در محیط های بسیار گرم مانند نزدیک کوره ذوب هستند، مناسب است.

استاندارد دستکش ایمنی آتش نشانی

دستکش‌های آتش نشانی بر اساس عملیاتی که آتش نشان قرار است انجام دهد متفاوت هستند و معمولا با استفاده از شناسه ها به اختصار، استاندارد و میزان مقاومت آنها در برابر آتش و حرارت مشخص می شود. این شناسه‌ها در محصولات آتش نشانی، جهانی هستند و می توانید نشانه را دقیقا در اینترنت جستجو کنید و اطلاعات دقیق بدست بیاورید.

دستکش آتش نشانی

استاندارد‌های دستکش ایمنی

استاندارد EN ISO 10819 : اندازه گیری تابش اشعه از دستکش ها به کف دست
استاندارد >ANSI105-2011: پارامتر های انتخاب دستکش های ایمنی


استاندارد EN420 : استاندارد کلی دستکش ها
استاندارد EN388 : دستکش های ایمنی در برابر خطرات مکانیکی
استاندارد EN407 : دستکش های ایمنی در برابر حرارت
استاندارد EN421 : دستکش های ایمنی در برابر اشعه و آلودگی های رادیواکتیو
استاندارد EN511 :دستکش های ایمنی در برابر سرما
استاندارد EN659 : دستکش های ایمنی برای آتش نشانی
استاندارد EN12477 : دستکش های ایمنی برای جوشکاران


استاندارد EN60903 : دستکش های عایق برق
استاندارد EN374 : دستکش های ایمنی در برابر مواد شیمیایی
استاندارد EN455 : دستکش با مصارف پزشکی

همانطور که در اطلاعات بالا مشاهده می کنید با استفاده از شناسه استاندارد می‌توانید دقیقا متوجه شوید که دستکش برای چه مورد و تا چه حدی مقاوم است.

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید به سایت آتش مهار البزر مراجعه کنید و تفاوت کیفیت محصولات را، با دیگر فروشگاه‌ها ببینید. همچنین می‌توانید با شماره 09128687289 تماس بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *