مقالات

شیر آتش نشانی ایستاده

شیر آتش نشانی از جمله تجهیزات آتش نشانی هستند که بر روی شبکه اصلی انتقال آب قرار می گیرند . از شیر آتش نشانی به منظور واسط بین شبکه انتقال آب و دیگر تجهیزات آتش نشانی قرار می گیرد. هدف اصلی هنگام استفاده از شیر آتش نشانی کنترل آب هنگام استخراج از شبکه انتقال آب می باشد.

قیمت شیر آتش نشانی ایستاده

شیر آتش نشانی در شهرها، روستاها و سایر مناطق به وسیله اتصالات بر روی سیستم لوله کشی منطقه ای قرار می گیرند. از این طریق آتش نشانان می توانند هنگام بروز آتش آب مورد نیاز خود را تامین کنند. اختراع شیر آتش نشانی به سال های 1801 باز می گردد. از نمونه های آن به شیر آتش نشانی هایدرانت می توان اشاره نمود.

شیر آتش نشانی ایستاده

انواع شیر آتش نشانی ایستاده

شیر آتش ایستاده به دو دسته شیر آتش نشانی ایستاده با محفظه خشک و شیر آتش نشانی با محفظه تر تقسیم می شود.

شیر آتش نشانی ایستاده با محفظه خشک

این نوع شیر آتش نشانی که بر روی لوله های انتقال آب پلی اتیلن قرار می گیرد. دارای محفظه بالایی خشک می باشد از امکاناتی که برای آتش نشانان فراهم می کند امکان اتصال شیلنگ های آتش نشانی با خروجی های 2.5 و 3 و 4 می باشد.محفظه بالایی این نوع شیر آتش نشانی خشک است و آبی در آن قرار ندارد و در موقع استفاده و زمانی که شیر اصلی باز شود محفظه ها پر از آب می شود. سیستم تخلیه خودکار محفظه از دیگر ویژگی های این نوع شیر آتش نشانی می باشد و هنگام بسته شدن شیر اصلی محفظه آن به صورت خودکار تخلیه می شود. ضربه گیر بودن و مناسب بودن برای نواحی سرد به منظور جلوگیری از یخ زدگی از دیگر ویژگی های این نوع شیر آتش نشانی می باشد.

شیر آتش نشانی ایستاده با محفظه تر

این نوع شیر آتش نشانی همانند شیر قبلی دارای محفظه فوقانی می باشد که منطقه فوقانی آن در بالای زمین قرار دارد. از مهم ترین تفاوت آن با شیر آتش نشانی خشک را می توان پر بودن محفظه آن از آب باشد. این نوع شیر آتش نشانی دارای شیر اصلی نمی باشد و هر خروجی شیر مختص به خود را دارد. این نوع شیر آتش نشانی برای مناطقی که یخ زدگی اتفاق می افتد مناسب نبوده و نداشتن محافظت فیزیکی در برابر تصادف و … از دیگر ویژگی های آن خواهد بود.این نوع شیر آتش نشانی همانند شیر قبلی دارای محفظه فوقانی می باشد که منطقه فوقانی آن در بالای زمین قرار دارد. از مهم ترین تفاوت آن با شیر آتش نشانی خشک را می توان پر بودن محفظه آن از آب می باشد. این نوع شیر آتش نشانی دارای شیر اصلی نمی باشد و هر خروجی شیر مختص به خود را دارد. این نوع شیر آتش نشانی برای مناطقی که یخ زدگی اتفاق می افتد مناسب نبوده و نداشتن محافظت فیزیکی در برابر تصادف و … از دیگر ویژگی های آن خواهد بود.

شیر آتش نشانی ایستاده

خرید شیر آتش نشانی ایستاده

جهت خرید شیر آتشنشانی و اطلاع از قیمت شیر آتش نشانی ایستاده با واحد فروش با شماره 02166720522 تماس بگیرید.جهت خرید شیر آتشنشانی و اطلاع از قیمت شیر آتش نشانی ایستاده با واحد فروش با شماره 02166720522 تماس بگیرید.

مشخصات شیر آتش نشانی ایستاده

شیر آتش نشانی مطابق با برخی از استانداردهای خاص تولید می شود. با توجه به نوع استفاده و نوع تجهیزات استانداردهای خاصی وجود دارد از استانداردهای شیر آتش نشانی میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

  • ابعاد فلنج مطابق با استاندارد EN 1092-2
  • چدن داکتیل مطابق با استاندارد EN 1563 (DIN 1693)چدن داکتیل مطابق با استاندارد EN 1563 (DIN 1693)
  • چدن خاکستری مطابق با استاندارد EN 1561 (DIN 1691)چدن خاکستری مطابق با استاندارد EN 1561 (DIN 1691)
  • دارای سیستم ضربه گیر جهت جلوگیری از شکست شیر در هنگام بروز تصادف دارای سیستم ضربه گیر جهت جلوگیری از شکست شیر در هنگام بروز تصادف
  • تست بازرسی نهایی مطابق با استاندارد EN 12266تست بازرسی نهایی مطابق با استاندارد EN 12266
  • دارای سیستم ضربه گیر جهت جلوگیری از شکست شیر در هنگام بروز تصادف دارای سیستم ضربه گیر جهت جلوگیری از شکست شیر در هنگام بروز تصادف
  • سوپاپ تخلیه آب جهت جلوگیری از یخ زدگی سوپاپ تخلیه آب جهت جلوگیری از یخ زدگی

تعداد خروجی شیر آتش نشانی ایستاده

دو سایز ” 2/1 – 2 از جنس برنج

یک سایز “4 از جنس برنج

طراحی محصول مطابق با استاندارد DIN 3222

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *