کپسول آتش نشانی co2

خاموش کننده های آتش نشانی CO2 از مهم ترین و پر کاربردترین کپسول های اطفا حریق هستند. این نوع خاموش کننده ها در حجم های مختلفی ساخته می شوند که کاربردهای متنوعی نیز دارند. از کپسول اطفا حریق کربن دی اکساید می توان در خودرو ها، منازل و محل کار خود استفاده کنید. به کمک کپسول آتش نشانی CO2 می توانید از خسارات ناشی از آتش سوزی و صدمات بیشتر و سوختن اشیا و افراد پیشگیری کنید. جهت خرید انواع کپسول دی اکسید کربن می توانید از طریق همین صفحه از وبسایت آتش مهار البرز اقدام فرمائید.

نمایش دادن همه 15 نتیجه

  سوالات شما

 • کاربرد اصلی خاموش کننده های دی اکسید کربن چیست؟
  اصلی ترین کاربرد این کپسول ها اطفای حریق ناشی از لوازم و وسایل برقی و الکتریکی به سبب عدم برق گرفتگی بر خلاف کپسول های حاوی آب می باشد. همچنین از آن برای خاموش کردن حریق ناشی از مایعات اشتعال زا نظیر انواع سوخت، رنگ ها، مواد و انبار های نفتی و سایر مایعات شیمیایی و ... استفاده می شود.
 • از خاموش کننده حاوی گاز CO2 برای چه حریق هایی استفاه نشود؟
  با توجه به اینکه گاز دی اکسید کربن با برخی عناصر و فلزات واکنش شیمیایی می دهد. و ممکن است باعث تشدید آتش سوزی شود. از آن برای آتش سوزی های ناشی از مواد شیمیایی حاوی اکسیژن نظیر نیترات سلولز، برخی فلزات نظیر پتاسیوم، سدیم، منیزیوم و هیدرات های فلزی نباید استفاده شود.
 • آیا کپسول های CO2 در هنگام استفاده خطرناک هستند؟
  گاز دی اکسید کربن اگر در محیط بسته استفاده شود ممکن است خطر خفه شدن افراد را در پی داشته باشد. همچنین این گاز در برخی محیط ها باعث خنک شدن و میعان هوا نیز می شود. در نتیجه فشار هوای محیط های بسته را افزایش می دهد. کپسول های کربن دی اکساید در هنگام استفاده دید فرد را محدود می کنند و می توانند خطراتی را در پی داشته باشند.