کلاه آتش نشانی

کلاه آتش نشانی یا کلاه عملیاتی آتش نشانی علاوه بر محافظت از سر در برابر ضربه به سر، وسیله ای حفاظتی در برابر آتش و حرارت به شمار می آید. کلاه ایمنی آتش نشانی دارای شیلد بسیار مقاوم در برابر حرارت و ضربه می باشد. که از سر و گردن در عملیات های آتش نشانی محافظت می کند. در پست سر کلاه آتش نشانی پارچه ای از جنس الیاف نسوز قرار دارد. که به آن آلوبست یا پارآمید گفته می شود و وظیفه محافظت را بر عهده دارد.

نمایش دادن همه 14 نتیجه

    سوالات شما

  • عوامل موثر بر قیمت کلاه آتش نشانی کدامند؟
    اکثر کلاه های آتش نشانی از برندهای معتبر و دارای تاییدیه های بین المللی و استاندارهای اروپایی یا امریکایی هستند. با توجه به نوع ساختار، آپشن ها و دارا بودن قطعات جانبی مانند طلق های محافظ. برای عملیات مختلف امداد، نجات، آتش نشانی، عملیات با خطر انفجار و ... یا مجهز بودن به محافظ چشم و عواملی از این دست. قیمت کلاه ها با یکدیگیر متفاوت است.
  • کلاه استاندارد دارای چه مشخصه هایی است؟
    کلاه هایی که استانداردهای جهانی را دارند غالبا از پلاستیک ABS یا متریال فایبرگلاس ساخته شده اند. همچنین دارای طلق محافظ در برابر حرارت شعله و تشعشعات موجود در محیط می باشند. کلاه آتش نشانی استاندارد دارای محافظ گردن در قسمت پشت سر نیز می باشد. که معمولا از جنس الیاف ضد حریق و پارچه های نسوز مانند پارامید یا آلوبست ساخته شده اند.