در حال نمایش 3 نتیجه

لباس کار ضد اسید

برای بسیاری از افرادی که در صنایع پر خطر نظیر تولید مواد شوینده و اسیدی فعالیت دارند، استفاده از لباس‌هایی که در برابر نفوذ مواد شیمیایی مقاوم باشند، ضرورت دارد. این لباس‌ها به گونه‌ای تولید شده‌اند تا از ورود مواد خورنده و مضر به سطح بدن جلوگیری کنند. کافیست کمی از این مواد اسیدی با سطح بدن تماس پیدا کنند، آنگاه آسیب‌های شدیدی به پوست وارد و حتی در مواردی موجب مرگ افراد می‌شود.

لباس مخصوص کار با اسید

به طور کلی، لباس‌ ضد اسید به دو نوع یکسره و دو تکه تقسیم می‌شوند. لباس‌های دو تکه همانطور که از نامشان پیداست به صورت بلوز و شلوار عرضه شده، و لباس‌های یکسره هم که نیازی به توضیح ندارند و به عنوان یک پوشش سراسری، از تمام اجزای بدن کارکنان محافظت می‌کنند. لباس‌های دو تکه معمولا در صنایع کم خطر مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ اما در صنایع پرخطر نظیر پتروشیمی و کارخانجات تولیدی مواد شوینده، که حتی سموم مواد اسیدی نیز می‌توانند موجب به خطر انداختن سلامت پرسنل شوند، لزوم استفاده از لباس‌های ضد اسید یکسره ضروری است.

جنس لباس ضد اسید

لباس‌ ضد اسید از جنس الیاف طبیعی و یا تلفیقی از الیافت طبیعی و مصنوعی تولید می‌شوند. البته، درصد زیادی از این الیاف را مواد شیمیایی مخصوص تشکیل می‌دهند که این امر موجب شده است تا این لباس‌ها مقاومت بیشتری در برابر نفوذ مواد شیمیایی و سمی به سطح بدن افراد از خود نشان دهند. اما نقش اصلی در محافظت از نفوذ سموم را الیاف طبیعی ایفا می‌کند؛ به گونه‌ای که هر چه درصد الیاف طبیعی در پارچه بیشتر باشد، تبادل حرارت نیز سریع‌تر انجام خواهد شد.
البته نباید تنها به این لباس‌ها بسنده کرد. بهتر است بر روی آن‌ها از جلیقه‌های محافظ نیز استفاده کنید تا خیالتان از بابت سلامت خود آسوده شود. این لباس‌ها مانند کلاه‌های ایمنی صنعتی، قابلیت نصب ابزارهای جانبی ایمنی را نیز دارند. شرکت‌های تولیدکننده لباس‌ کارهای ضد اسید، محصولات خود را براساس میزان خطرناک بودن صنایع دسته‌بندی می‌کنند. این لباس‌ها مهر وزارت بهداشت و همچنین صنایع را داشته و از بابت ایمنی بسیار مطمئن هستند.

قیمت لباس ضد اسید

عوامل موثر زیادی در تعیین قیمت لباس‌های ضد اسید نقش دارند که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

  • میزان الیاف طبیعی به کار برده شده در پارچه لباس
  • مجهز به دوخت پرسی
  • شرکت سازنده
  • دو تکه بودن یا یکسره بودن
  • ضخامت پارچه
  • تعداد و کیفیت متعلقات لباس و غیره

همانطور که دیدید، قیمت‌ها بر اساس فاکتورهای فوق تعیین می‌شوند و بهتر است قبل از خرید با تیم پشتیبانی وب‌سایت تماس بگیرید تا آن‌ها شما را در خرید بهترین لباس کارهای ضد اسید کمک کنند.
استفاده از لباس‌ کارهای مخصوص در صنایع پر خطر بسیار ضروری بوده و کارفرمایان موظفند سلامت پرسنل خود را با خرید این لباس‌ها تضمین کنند. متاسفانه، بسیاری از شرکت‌های تولید کننده بدون در رعایت استانداردهای لازم اقدام به دوخت لباس‌های ضد اسید می‌کنند. از این رو، بهتر است هنگام خرید این لباس‌ها به تمام توصیه‌های این مطلب توجه کرده تا بهترین نوع لباس را تهیه کنید.