در حال نمایش 15 نتیجه

لباس حفاظتی

لباس كار به عنوان از مهم ترین وسایل حفاظتی برای افراد به شمار می آید. بنابراین در محیط های صنعتی و حتی کارگاه های کوچک استفاده از لباس کار یا همان لباس حفاظتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از لباس کار ایمنی می توان به لباسکار دو تکه که شامل بلوز و شلوار و یا کاپشن و شلوار می شوند و لباس کار دوبنده یا همان لباس های یکسره اشاره کرد. لباس کار با توجه به نوع جنس الیاف را می توان به سه دسته , لباس کار با الیاف طبیعی, مصنوعی و لباس کار با الیاف ترکیبی اشاره کرد. توجه داشته باشد که هنگام خرید لباس آتش نشانی تنها به قیمت لباس ضد حریق آتش نشانی توجه نداشته باشید بلکه باید به نوع الیاف لباس اشاره کرد که در مجاورت با گرما آتش نگیرد.

لباس کار ایمنی با پوشش اجزای بدن شما همواره از آنها در برابر خطرات محیطی حفاظت می کند.لباس های حفاظتی اگر با الیاف کاملا طبیعی ساخته شده باشد به راحتی گرما را عبور داده و باعث خنک شدن بدن شما می شود البته برخی از لباس های کار هستند که به دلیل نوع و ماهیت محل مورد استفاده باید به عنوان عایق سرما و رطوبت عمل کنند ،‌ لباس نسوز مخصوص حرارت كوره های ذوب و لباس ضد حریق آتش نشانی از جنس نوعی از پارچه ­های PVC هستند. لباس آتش نشانی و یا لباس های حفاظتی در برابر گرما از الیاف مخصوصی تشکیل شده است که توانایی این را دارد که بیش از 90 درصد از اشعه های مادون قرمز را برگشت دهد. این نوع لباس ها که به لباس های آتش نشانی مشهور هستند برای کار در مجاورت کوره ها و مناسب آتش نشانان ساخته شده است.

لباس کار حفاظتی


خصوصيات لباس كار

از برخی ار خصوصیات لباس کار می توان به

1. لباس کار باید متناسب با اندام و بدن شما باشد از خرید لباس کار بزرگتر خودداری کنید.

2. افرادی که با ماشین و دیگر تجهیزات صنعتی استفاده می کنند باید از لباس کار دوبنده استفاده کنند و یا برخی از لباس کار که بدون درز و سوراخ هستند استفاده کنند . از آویزان کردن زنجیز و بستن ساعت و… بر روی لباس کار خودداری کنید

3. در محل كار كه احتمال خطر انفجار و يا حريق باشد استفاده از يقه نورگيری (آفتاب گردان) و زه و دسته عينک كه از انواع سلونوئيد ساخته شده­اند و همچنين همراه داشتن ساير مواد قابل اشتعال برای كاركنان مربوطه اكيداً ممنوع است.

4. چنانچه در محل کار خود لازم است که مکررا آستین خود را بالا بزنید بهتر است هنگام خرید لباس کار , لباسکار خود را آستین کوتاه انتخاب کنید.

5. اركنانی كه در محيطهای آلوده به گرد و غبار، مواد قابل اشتعال و انفجار و يا مسموم كننده بكار اشتغال دارند، نبايد لباس های جيب­دار و يا لبه­دار (دوبل شلوار) را در بر داشته باشند، چون ممكن است گرد و غبار و مواد مزبور در چين و لبه لباس باقی بمانند.

6. لباس ايمنی مخصوص كاركنانی كه با مواد خورنده و يا مضر كار می ­كنند بايد آب و گاز در آن نفوذ ننموده و جنس آن مناسب با نوع ماده و يا موادی كه با آنها كار می ­كنند باشد.

7. لباس نسوز مخصوص حفاظت در مقابل حريق بايستی شامل كلاه، دستكش و كفش بصورت يك تكه و سر هم باشد.

8. لباس كاركنانی كه با مواد اسيدی و راديواكتيو كار مي­كنند بايد بصورت يكپارچه و بدون منفذ همراه با كلاه مخصوص، كفش و دستكش از جنس خاص و غير قابل نفوذ باشد. ( به بخش لباس های ایمنی ویژه مراجعه فرمائید ) .

9. لباس بارانی به صورت پالتويی كلاه سر خود را از جنس پارچه ضد آب با آستری نخی (جهت مناطق معتدل) و يا آستری پشمی (جهت مناطق سرد سير) با رنگ مصوب تهيه شود.

تذكر 1: كاركنانی كه لباسشان بمواد نفتی يا شيميايی خطرناك آغشته شود بايد فوراً لباس خود را شسته و يا تعويض نموده و آن قسمت از بدن را نيز كه در تماس بوده با شوينده­های مناسب بشويند. هيچ يک از كاركنان حق ندارند با لباس آغشته به مواد نفتی و يا مواد شيميايی به آتش، شعله و ديگر منابع حرارتی نزديک شوند ( نظیر بخاری و …) و يا كبريت و فندك و غيره روشن نمايند.

تذكر 2: در صورت پارگی، ‌خراب شدن و يا آلودگی بمواد نفتی يا شيميايی خطرناك لباس كار بايد برای تميز شدن آن اقدام نماييد و در صورت نياز به تعويض به سرپرست مربوط ارائه شود.

تذكر 3: البسه آغشته به روغن و يا گريس بايد فوراً از تن خارج شود چون ممكن است ايجاد ناراحتی پوست نمايد.

آرم و علائم لباس كار( طبق درخواست مشتری ) چاپ ـ گلدوزی:

1. شكل آرم به صورت دلخواه در بالا و نام شركت در زير آن لحاظ می ­گردد. ( تغییرات و طراحی شابلون جهت چاپ آرم یا گلدوزی بر اساس خواست مشتری صورت می گیرد )

2. رنگ زمينه آرم جهت مشخص كردن واحدهای مختلف بايد مشخص باشد. ( بر اساس درخواست مشتری )

3. اندازه آرم معمولا 7 سانتي متر در نظر گرفته می ­شود.

4. جنس آرم با استفاده از چاپ سيلك اسكرين مرغوب و ثابت با رنگهای قيد شده بر اساس سفارش مشتری روی پارچه تهيه می شود.

5. محل نصب آرم روی جيب سمت چپ بالای تنه لباس كار می ­باشد .

6.چاپ و یا گلدوزی آرم بر روی پشت لباس یا برگه روی زیپ لباس کار و یا برگه پیراهن و یا بصورت بازو بند و … صورت می گیرد .

انواع لباس های حفاظتی

جنس پارچه با توجه به شرايط كار و لزوم ظاهر لباس از نظر مقاومت در مقابل چروكيدگی و نيز عدم توليد الكتريسيته ساكن از مخلوط حدود 70% پنبه و 30% پلي استر و با وزن

gr/m2 320 تا gr/m2 420 و با توجه به شرايط اقليمی و فصول مختلف در نظر گرفته شود. در شرايطي كه احتمال سوختن لباس كار در اثر ريختن پليسه و يا تحت تأثير حرارت زياد وجود دارد (مانند لباس كار جوشكاری)، جنس لباس كار بايستی 90% پنبه باشد( کتــان ) .

2. به منظور استحكام بيشتر از پارچه با بافت كج راه با تراكم بالا (2 تار و يك پود) و نخ چهل دولا از نوع رينگ (Ring) و بافت کارخانجات نساجی معتبر داخلی استفاده می گردد.

3. به منظور دوام بيشتر رنگ و پيشگيری از رنگ دادن پارچه پس از شستشو و همچنين جلوگيری از آب رفتن پارچه از رنگهاي راكتيو (Reactive) در رنگرزی پارچه استفاده می شود. ( طبق دستورالعمل های کارخانجات نساجی )

4. با انتخاب پارچه مرغوب و اعلاء، و بكار بردن دوخت محكم و نيز چرخكاری دوبله درزها، لباس كار بادوام توليد می گردد.

5. استفاده از الگوی مناسب ، لباسكار شكيل و خوش دوخت و در اندازه­های استاندارد تهيه می شود. ( طبق درخواست مشتری سایزگیری برای شلوارهای شخصی دوز ، طبق سایز کمر و کاپشن یا بلوز کار توسط پرسنل شرکت صورت می گیرد )

خرید لباس های حفاظتی

آتش مهار البرز با داشتن سالهای سال تجربه در زمینه فروش لباس آتش نشانی و سایر تجهیزات. اجناسی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت برای لباس آتش نشانی در دسترس عموم قرار داده است. برای اطلاع از قیمت لباس آتش نشانی، قیمت لباس ضد حریق آتش نشانی , خرید لباس آتش نشانی با شماره تلفن های 02166720522, 09128687289 تماس بگیرید.

انواع لباس کار حفاظتی

از انواع لباس کار می توان به لباس کار مهندسی، لباس کار یکسره و لباس کار دوبنده اشاره کرد.