دتکتور حرارتی

دتکتور حرارتی نوعی کاشف اعلام حریق است که نسبت به حرارت ناشی از آتش سوزی حساس می باشد. این حرارت از طریق گازهای بسیار گرمی که فضا را پر می کنند و در زیر سقف محیط جمع می شوند، به دتکتور منتقل می شود. همچنین حرارت محیط گرفتار حریق از طریق تابش نیز جذب دتکتور حرارتی می گردد. این کاشف ها به دو نوع نقطه ای و خطی تقسیم می شوند. آتش مهار البرز عامل فروش انواع دتکتورهای حرارتی از برندهای مطرح و معتبر می باشد.

نمایش 1–16 از 17 نتیجه

  سوالات شما

 • تفاوت عملکرد دتکتورهای نقطه ای و خطی چیست؟
  آشکارسازهای نقطه ای به تغییرات دما در یک نقطه یا دمای مشخص شده حساس می باشند. اما در انواع خطی، این حساسیت در سنسور ها به شکلی خطی است یعنی تغییرات دمایی در یک بازه مشخص شده خطی مورد حساسیت قرار می گیرد.
 • دمای تعیین شده برای مدل های حرارتی دما ثابت چه میزان است؟
  در دتکتورهای دما ثابت یک درجه حرارت از پیش تعیین شده وجود دارد که سنسور در صورت رسیدن به آن دمای خاص فعال می شود. این عدد معمولا حدود 57 الی 58 درجه سانتی گراد تعیین می گردد.
 • دتکتورهای دما افزایشی در چه اماکنی کاربرد دارند؟
  با توجه به حساسیت بالاتر این دتکتورها نسبت به نوع دما ثابت، در اکثر اماکن می توان از آنها استفاده نمود. ولی معمولا در محیط هایی که ثبات دمایی نسبی دارند اما خطر آتش سوزی در آنها بالاست مانند آشپزخانه ها یا سیلو ها گزینه مناسب تری هستند.
 • در پوشش کابل های حرارتی از چه موادی استفاده می شود؟
  پوشش این دتکتور های خطی غالبا از پلیمر (UPVC)، پلیمر تجدید پذیر (Rilsan) و یا استیل (Stainless Steel) می باشد.