اسپرینکلر آتش نشانی

اسپرینکلر آتش نشانی نوعی آب افشان سقفی یا دیواری و یکی از ابزار مهم در عملیات اطفاء حریق است. در سرتاسر جهان به منظور ایمن نگه داشتن ساختمان‌ ها از این تجهیزات استفاده و آنها را نصب می‌کنند. اسپرینکلر های دارای انواع مختلف واکنش سریع، واکنش استاندارد و در مدل های بالازن، پایین زن، بغل زن یا دیواری، مخفی یا کانسیلد و … موجود هستند. آتش مهار البرز به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین مراکز و فروشگاه های لوازم آتش نشانی، عاملیت فروش انواع اسپرینکلر آتش نشانی و همچنین تجهیزات جانبی آن را نیز بر عهده دارد.

نمایش 1–16 از 36 نتیجه

  سوالات شما

 • رنگ مایع درون اسپرینکلر ها نشان دهنده چیست؟
  این آبفشان ها بسته به رنگ مایع درونشان متفاوت هستند و در دماهای متفاوتی فعال می شوند: رنگ سبز: 93 درجه سانتی گراد رنگ نارنجی: 57 درجه سانتی گراد رنگ زرد: 70 درجه سانتی گراد قرمز: 68 درجه سانتی گراد آبی: 141 درجه سانتی گراد بنفش: 182 درجه سانتی گراد
 • مراحل فعال شدن Fire Sprinkler چگونه است؟
  در ابتدا، انتهای سیستم Sprinkler آزاده شده، اختلاف فشار ایجاد می گردد که این امر سبب رها شدن سیال درون لوله به بیرون می گردد.
 • تفاوت سیستم لوله خشک و لوله تر در چیست؟
  در سیستم خشک، هوای تحت فشار درون لوله ها وجود دارد که با فعال شدن، فشار هوا کاهش یافته، شیر آب باز می گردد. در این سیستم تخلیه آب با کمی تاخیر انجام می شود. در سیستم لوله تر از ابتدا درون لوله ها آب وجود دارد و به محض فعال شدن، سریعا تخلیه می شود. یکی از معایب سیستم های تر احتمال یخ زدگی داخل لوله در دماهای پایین و مناطق سردسیر است.