سبد خرید شما خالی می باشد.
0

کپسول آتش نشانی بیوورسال

کپسول بیوورسال چیست

بیوورسال یک خاموش کننده بی نظیر می باشد. که با استفاده از تکنولوژی فوق مدرن بمنظور خاموش کردن آتش های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. کپسول خاموش کننده بیوورسال قابلیت خاموش کردن آتش در فضای سه بعدی را دارا می باشد. محتویات کپسول بیوورسال به صورت مایع کنسانتره فرموله شده است که با استفاده از آب غلظت آن کاسته شده است. از این جهت است که کپسول آتشنشانی بیوورسال توان عملیاتی بسیار بالایی را دارا می باشد و تنها کپسول آتش نشانی با پایه آب می باشد.
در ادامه پاسخ به سوال کپسول بیوورسال چیست، باید پاسخ دهیم این نوع کپسول با محیط زیست ، سازگار می باشد. و به انسان ، موجودات گیاهان و سایر موجودات زنده آسیبی نمی رساند. این نوع کپسول باعث خوردگی تجهیزات و لوازم هم نخواهد شد.
نحوه مهار آتش با استفاده از خاموش کننده های بیوورسال به این صورت است که هیدروکربن ها را محصور کرده مانع از گسترش آتش می شود. مناطق مهار شده با استفاده از کپسول آتش نشانی هنگام و بعد از عملیات اطفا حریق قابلیت اشتعال مجدد را ندارند و این خود یکی مزیت به شمار می آید. علاوه بر آن با خنثی کردن گازهای مشتعل نشده از بروز حوادث خطرناک Back draft و flash over جلوگیری کرده و سلامت آتش نشانان را تامین خواهد کرد. کپسول آتش نشانی بیوورسال فرموله شده به صورت مایه کنستانره و به وسیله آب رقیق می شود بنابراین قابلیت های عملیاتی زیادی دارد. بیوورسال غیر مخرب برای انسان و حافظ زیستگاه گیاهان، جانوران و میکروارگانیسم های زنده در طبیعت به عنوان یک کپسول دوستدار محیط زیست شناخته می شود عدم خوردگی و صدمه زدن به تاسیسات از ویژگی های مهم کپسول آتش نشانی بیوورسال می باشد.

قیمت کپسول آتش نشانی بیوورسال

از طرفی بیورسال پاک کننده قوی آلاینده های نفتی نیز به شمار می آید. مواد استفاده شده در کپسول بیوورسال ساخت کشور آلمان می باشد. از مهم ترین ویژگی های کپسول بیوورسال این امر می باشد که لازم نمی باشد به صورت سالیانه شارژ شود بلکه هر 5 سال یکبار می توانید آن را شارژ کنید. از طرفی نیز از قوی ترین کپسول های ات نشانی می باشد که برای مهار و اطفاء انواع آتش مورد استفاده قرار میگیرد.

این نوع کپسول توانای اطفاءهر گونه حریقی را دارد. اما برای ادوات برقی به علت رسانا بودن نباید از آن استفاده کنید.

کاربرد کپسول آتش نشانی بیوورسال

خودروها ، فرودگاه ها، سازمانها و كارخانجات، آتش نشاني ها، شهرداري ها،پروژه هاي نفت و گاز و پتروشيمي، ادارات، هلال احمر و مراکز پیشگیری از حوادث، محيط زيست، جنگل ها و مراتع، صنايع رنگ و رزين، پالايشگاهها و نيروگاهها، کارگاه خط تولید، هتلها و مراکز گردشگری، مترو، راه آهن و …

کپسول آتش نشانی بیوورسال

مشخصات کپسول بیوورسال

کپسول بیوورسال از ترکیب آب و مواد بیوورسال باشد که از مشخصات کپسول بیوورسال می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • رنگ کپسول بیوورسال آبی رنگ می باشد.
  • درا بودن فشار سنج
  • نوع نازل دراین کپسول شیلنگ می باشد.
  • قابلیت نگهداری هر دمای 15- الی 55 درجه می باشد.
  • امکان شارژ هر 5 سال یکبار
  • اقتصادی بودن آن
  • مواد بیوورسال ساخت کشور آلمان می باشد.
  • قوی ترین نوع کپسول آتش نشانی می باشد.

عملکرد کپسول بیوورسال در خاموش کردن آتش

خاموش کننده بیوورسال با عملکرد موثر و قوی بر روی هر چهار وجه موثر و مولد در حریق عملکرد مثبت قوی و همزمانی را خواهد داشت.

١-اکسیژن :کپسول آتش نشانی بیورسال با استفاده از دتر جنت های خود لایه ای فوم غیر سمس را بر روی آتش ایجاد می کند این مواد از تبادل اکسیژن با مواد سوختنی جلوگیری خواهد کرد.
٢ - حرارت : کپسول بیوورسال با استفاده از مواد فعال کشش سطحی آب را از - 72mN/m به 12mN/m کاهش داده که موجب نفوذ پزیری آب و سرد شدن آتش می شود.
٣ - سوخت : مواد موجود در کپسول بیوورسال مواد سوختی زا محبوس می کند به صورتی که توان سوختی خود را از دست می دهند
4- زنجیره آتش : با استفاده از محصور کردن و جذب گازهای نسوخته و متصاعد شده زنجیره آتش را قطع نموده و از انفجارهای یکباره جلوگیری می کند.

مراحل خاموش کردن آتش با استفاده از کپسول بیوورسال

١ - هنگام آتش سوزی خونسرد باشید و نترسید ، ابتدا با خارج کردن ضامن کپسول آتش نشانی بیوورسال و با پاشش مواد داخل کپسول آتش را مورد تهاجم قرار دهید در کسری از زمان شعله های آتش فروکش خواهد کرد .
٢ - در مرحله بعدی به آتش نزدیک شوید و با دور زدن آتش مواد داخل کپسول بیورسال را بر روی نقاط پر شعله بپاشید.
3- در گام آخر نیز شعله های باقی مانده را اطفاء نمایید و مواد سوختی باقی مانده را با استفاده از مواد بیوورسال به صورت کامل پوشش دهید.

مکانیزم خاموش کردن آتش با استفاده از کپسول بیوورسال

1- مواد موجود در کپسول آتش نشانی بیورسال با پاشیده شدن بر روی جامدات قابل اشنعال مانند چوب، لاستیک و ... به لایه های سطحی نفوذ کرده و ضمن سرد نموده و مانع از خارج شده گازهای مشتعل شونده می شود بنابراین با مختل کردن تغذیه آتش سبب خاموش کردن آتش می شود.
٢ - بیوورسال با استفاده از تولید فراوان بخار آب می تواند فضای آتش را پوشش دهد و موجب سرد شدن فضای آتش شود این کار موجب می شود با جایگزینی بخار آب بین گازهای مشتعل شده و به عنوان جایگزین بین گازهای مشتعلنشده و اکسیژن آتمسفر آتش را تا حد زیادی رقیق می نماید و مانع تداوم شکل گیری و شدت شعله های آتش می شود.
٣ - خاموش کننده بیوورسال با استفاده از محصور و جذب کردن هیدروکربنهای آزاد شده در فضای آتش مانع از ترکیب با اکسیژن می شود و موجب مختل شدن زنجیره آتش می شود.
٤ - لایه های محافظ بیوورسال از احتراق مجدد مناطق خاموش شده جلوگیری نموده مانع برگشت شعله می شود.

نتایج 1 تا 1 از کل 1 نتیجه