زمان مناسب شارژ کپسول آتش نشانی

5/5 - (1 امتیاز)

کسانی که در محل کار و یا زندگی خود با کپسول آتش نشانی سر و کار دارند باید این موضوع را بدانند که به محض اینکه از کپسول آتش نشانی خود استفاده کردید. باید کپسول آتش نشانی را شارژ نمایید در واقع شارژ کپسول آتش نشانی بلافاصله بعد از استفاده از آن باعث می شود اگر بعد از ان بلافاصله به کپسول اتش نشانی احتیاج داشتید بتوانید از آن استفاده کنید.

کپسول های آتش نشانی به وسیله حروف الفبا بر اساس مدلشون به دسته های مختلفی تبدیل می شوند که می توانید با کنترل دسته آن که می تواند A , یا غیره باشد روند شارژ آن را بدانید که البته کپسول های آتش نشانی برای این موضوع یک جدول دارند که می توانید با بررسی جدول نوع کپسول آتش نشانی را تشخیص بدهید.

روش و زمان مناسب شارژ کپسول آتش نشانی

برای شارژ کپسول آتش نشانی خود لازم است ابتدا بدانید کسپول شما از چه مدل است و بعد از آن مواد باقی مانده داخل کپسول خود را خالی کنید و با ماده ای که کپسول حاوی آن بوده دوباره آن را پر کنید برای این کار نیاز به یک سری ابزارها دارید مثل پمپ باد و غیره که هزینه آن برای شارژ چند عدد کپسول آتش نشانی در ساختمان بسیار بالاست پیشنهاد ما این است که موضوع را به افراد حرفه ای مثل ما بسپارید گروه آتش مهار البرز در کمترین زمان شارژ کپسول های آتش نشانی شما را به بهترین شکل انجام می دهد.

بهترین زمان برای شارژ کپسول

1- بلافاصله بعد از اینکه از کپسول های اتش نشانی خود استفاده کردید آنها را شارژ کنید احتیاط شرط عقل است.

2- بهتر است در فواصل منظم کپسول های آتش نشانی را کنترل کنید که دقیقا مدت زمان های مشخص هستند و در صورت نیاز آنها را تخلیه و پر نمایید یا در صورت نیاز اگر ایراد فنی یا مکانیکی برای آنها ایجاد شده آنها را برطرف نمایید.

3- در مورد شارژ کپسولهای آتش نشانی بهتر است به دفترچه راهنمای همراه کپسول و پیشنهاداتی که کارخانه سازنده داده است هم توجه کنید.

4- قیمت شارژ کپسول آتش نشانی با توجه به نوع کپسول آتش نشانی و وزن کپسول خاموش کننده تعیین می شود.

هر بار که می خواهید شارژ کپسول آتشنشانی را انجام دهید بهتر است کاملا آن را تخلیه کنید تمیز کنید و بعد آن را شارژ نمایید به این روش در واقع شما همیشه کپسولهایی آماده دارید که می توانید از آنها استفاده کنید. بنابراین زمان تعویض کپسول آتش نشانی بعد از استفاده یا به صورت سالانه می باشد. البته کپسول های بیوورسال از این امر مستثنی است و در صورت عدم استفاده می تواند هر 5 سال یکبار شارز شود.

زمان مناسب شارژ کپسول آتش نشانی

همانطور که بیان شد زمان شارژ کپسول آتش نشانی در ابتدا بر اساس نوع کپسول آتش نشانی تعیین می شود و از طرفی هم در صورت استفاده از کپسول آتش نشانی میبایست بلافاصله آن را شارژ نمایید. در غیر اینصورت شا بهترین زمان برای شارژ کپسول آتش نشانی به صورت سالانه است که البته کپسول های بیوورسال را می توانید هر 5 سال یکبار نیز شارژ نمایید.

با توجه به اینکه بیشتر کپسول های آتش نانش موجود در منازل و آپارتمان ها دارای رنگ قرمز رنگ می باشند بنابراین زمان مناسب و روش مناسب برای شارژ کپسول آتش نشانی به صورت سالانه می باشد. بهترین روش برای شارژ هم مراجعه به مراکز مجاز شارژ کپسول آتش نشانی می باشد. تا با استفاده از بروزترین و بهترین تجهیزات در ابتدا به صورت کامل کپسول را مورد بررسی قرار دهند و سپس اقدام به شارژ نمایند.

بازرسی و شارژ کپسول های اطفای حریق چند وقت یکبار انجام می شود؟

نگهداری و بازرسی کپسول های آتش نشانی از اهمیت بالای برخوردار است. هر مدت یکبار باید وسایل و تجهیزات را بازرسی نموده و در صورت نیاز به شارژ اقدام به شارژ کردن کپسول آتش نشانی نمایید. اما مسئله این است بازرسی و شارژ کپسول های اطفای حریق چند وقت یکبار انجام می شود؟ آیا هر ماه لازم است وسایل و تجهیزات را بازرسی و شارژ نماییم؟

بازرسی ماهانه

شما باید بتوانید کلیه سیستم ها و تجهیزات آتش نشانی را موجود در محیط کار خود را به صورت ماهانه بازرسی نمایید . در بازرسی های ماهانه لازم است. برای دستگاه هایی که مانومتر دارند می بایست به عقربه توجه کنید و برای نوع پودری نیز سروته کردن کپسول جهت جلوگیری از کلوخه شدن اجباری می باشد .وضعیت بدنه، بررسی محل نصب به دیوار، و اجزای دستگاه شیر اهرم و و سرلوله و شیلنگ برای جلوگیری از عدم لانه گزینی حشرات می بایست حتما مورد بررسی قرار گیرد.

بازرسی 6 ماهه

در این بازرسی برخی از کپسول های آتش نشانی به صورت تصادفی انتخاب شده و در یک حریق آزمایشی مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که 10% از وزن یک کپسول کاسته شده باشد باید مجددا آن را شارژ نمایید.

بازرسی و آزمون سالیانه

تمام کپسول های آتش نشانی به غیر از کپسول های CO2 می بایست سالانه شارژ شوند. کپسول های CO2 می بایست هر دو سال یکبار شارژ شوند و هر دو سال نیز تحت آزمایش هیدرواستاتیکی قرار گیرد. جهت استفاده کارآمد می باست قبل از استفاده چندین بار سر و ته شود.

زمان شارژ کپسول آتش نشانی co2

زمان شارژ کپسول آتش نشانی co2 چگونه است؟ برخلاف سایر کپسول های آتش نشانی که می بایست سالانه شارژ شوند. کپسول های CO2 را می توان هر دو سال یکبار شارژ نمود. اما اگر از کپسول آتش نشانی استفاده نموده اید قضیه متفاوت خواهد بود زیرا بعد از استفاده صرف نظر نوع کپسول آن را مجددا شارژ نمایید.

استاندارد شارژ کپسول آتش نشانی

یکی از مشکلاتی که امروزه خنگام آتش سوزی اتفاق می افتد ناکار آمد بودن دستگاه های خاموش کننده حاضر در محل می باشد. زیرا کپسول های آتش نشانی به درستی نگهداری نمی شوند. اگر شما به مقدار کمی نیز از کپسول آتش نشانی استفاده کرده اید مجدد آن را باید شارژ نمایید تا هنگام نیاز از کارائی بالایی برخوردار باشد. بنابراین اگر کپسول های آتش نشانی به موقع شارژ نشوند هنگام استفاده مجدد مواد درون سیلندر با فشار کمی به بیرون هدایت می شود و نمی تواند آتش را مهار یا خاموش نماید.

تاریخ مصرف کپسول ها

تاریخ مصرف کپسول آتش نشانی در همه انواع کپسول ها یکسان نیست.علاوه بر آن گاهی اوقات شما نمی دانید که کپسول را کی خریداری کرده اید.پس بهتر است با روش های شناسایی مشکل در کپسول آتش نشانی آشنا شوید. روش های متعددی برای این کار وجود دارد که بهترین آنها توجه به عقربه فشارسنج است.هم چنین تست ظاهر فیزیکی بسیار با اهمیت است. نباید روی بدنه کپسول ترک یا شکستگی وجود داشته باشد. ولی دقیق ترین و مطمئن ترین روش زمانی که از تاریخ مصرف کپسول آتش نشانی خود مطمئن نیستید، شارژ مجدد کپسول آتش نشانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.