عدم انعطاف پذیری لباس آتش نشان ها می توان سبب ایجاد چه بحران هایی گردد؟

Rate this post

همان طور که می دانید آتش نشانی یکی از شغل های پر خطر و بسیار سخت می باشد چه کسانی که داوطلب می شوند می توانند جان خودشان را برای خدمت آماده کنند، آتش نشانان برای در امان ماندن خودشان احتیاج به یک لباس خاص دارند که ویژگی فراوان داشته باشند آن ها تا حد بسیار زیادی افراد آتش ‌نشان محافظت می کنند. آتش ‌نشان‌ ها در دل آتش می ‌روند تا بتوانند جان و مال مردم را نجات بدهند پس باید لباس های خاصی تن کنند که خطر را از آن ها دور کند ما در این مقاله قصد داریم درباره عدم انعطاف پذیری لباس آتش نشان ها می توان سبب ایجاد چه بحران هایی گردد؟ مطالبی خدمت شما قرار بدهیم پس ما را تا انتهای مطالب همراهی کنید تا دچار مشکل نشوید.

تعریف شغل آتش نشانی

در واقع شغل آتش نشانی برای مقابله با آتش حریق، نجات مصدومان، حوادث، رساندن مراقبت ‌های پزشکی فوری به وجود آمده است آتش نشانی یک شغل سخت و در عین حال خطرناک می باشد؛ که هدف آن بسیار ارزشمند است چرا چون که در این شغل از جان و مال مردم حفاظت می کنند و همچنین در همه جای کشور و شهر سازمان های آتش ‌نشانی وجود دارد، این سازمان زیر نظر شهرداری می باشد.
کسانی که قصد دارن به شغل آتش نشانی بپیوند باید شرایطی که از طرف سازمان آتش نشانی تعیین شده است را داشته باشد ما در این قسمت شرایط و به شما می گوییم: افراد حداقل ۱۸ تا ۲۵ سال سن باید داشته باشند، قد آن ها ۱۷۰ سانتی متر به بالا باشد، داشتن آمادگی جسمانی بالا، علاقه زیاد به کار، شجاع بودن، توان و قدرت فیزیکی بالا، اعتماد به نفس بالا، داشتن روحیه کاری خوب، توانایی مدیریت شرایط سخت، مهارت ‌های ارتباطی، قابل اطمینان بودن، مسئولیت پذیر بودن، توانایی کار با ابزار، مهارت های تصمیم گیری در شرایط سخت، توانایی مدیریت شرایط سخت و همچنین باید به کار علاقه مند باشد و همچنین آخرین مورد که بسیار مهم است این است که آتش نشان باید سعی کند شرایط را در صحنه اضطراری با سایر آتش نشان ها ارتباط برقرار کنند و همچنین آن ها ممکن است به دلیل شرایط جسمی آن ها مشکل ایجاد کند و یا رفتار های مضر جسمی یا اخلاقی رد صلاحیت شود این رفتار ها می ‌تواند شامل مصرف مواد مخدر، فعالیت مجرمانه و حتی نقض در راهنمایی رانندگی باشد؛ ساعت کاری آتش نشان به صورت ۲۴ ساعت کار و ۴۸ ساعت استراحت می باشد.

ویژگی های لباس آتش نشانان

لباس های آتش نشان چون که اهمیت زیادی دارند باید دارای ویژگی ‌های مفید باشند آتش نشان ها با آتش سر و کار دارند پس باید لباس هایی داشته باشند که حرارت را انعکاس بدهد و جنس آن از الیاف نسوز باشد. برای ادامه ویژگی های لباس های آتش نشانان تا انتهای مطلب با ما باشید.

لباس های آتش نشان ها باید در برابر اجسام تیز و خطرناک مقاومت داشته باشد و همچنین بتواند از ورود آب و رطوبت جلوگیری کند، وزن مناسب داشته باشد یعنی هنگام کار کردن آتش نشان با سختی مواجه نشود به طور معمول وزن لباس های آتش ‌نشان ‌ها دو ۴۰۰ کیلوگرم می باشد. در بخشی از لباس های آتش‌ نشانان از پارچه شبرنگ استفاده شده است تا در مواقع خطرناک و تاریک آن ها دیده شوند، قسمن داخلی لباس آتش نشان به گونه ‌ای است که انتقال هوا به خوبی انجام می ‌شود و تعریق آتشفشان را به حداقل برساند، بر روی لباس آتش نشانی باید در قسمت بیرونی جیب داشته باشد تا بتواند بی سیم و تجهیزات مورد نیاز را در آن بگذارد، سایز لباس کار آتشفشان بسیار مهم است و باید در اندازه های گوناگون باشد تا حرکاتشان دقیقا در لباس خودش را به تن کند باید آستین لباس برای مچ دست باشد تا خطر ساز نباشد، لباس های آتش نشانی از الیاف نسوز ساخته شده و کارایی تماس با آتش را ندارد و تنها برای عبور از آتش مناسب است. لباس آتش نشانی برای عبور در محیط های اداری الکتریسیته هیچ واکنشی نشان نمی دهد اما ممکن است دچار برق گرفتگی بشوید لباس های آن ها برای محیط های مرطوب خطرناک هستند زیرا یکسره هستند؛ این لباس ها دارای دستکش مخصوص، چکمه و کلاه می باشد و بسیار ایمن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *