• 09128687289
  • 1
چهارشنبه 30 مرداد 1398 Wednesday 21 August 2019 19 ذی‌الحجه 1440
آتـــش مــهـــــــــار البـــــــــــرز

یکی از انواع سیستم اعلام حریق ، سیستم اعلام حریق متعارف هستند. در سیستم اعلام حریق متعارف اجزاء ورودی وخروجی آدرس خاصی ندارند و تشخیص در حد زون یا ناحیه می باشد.

زتا  ( zetaalarmsystems ) از انواع برند سیستم اعلام حریق به شمار می آید که در توسط کارخانه GLT Exports در انگلستان تولید می شود. این شرکت دارای سابقه طولانی در زمینه تولید سیستم های اعلام حریق دارد. سیتم اعلام حریق زتا را می توان بر اساس تعداد زون ها تقسیم کرد . اکنون سیستم اعلام حریق zeta را میتوان در زون های 2 تا 12 در بازار خریداری کرد. سیستم اعلام حریق zeta ، سری Infinity یکی از محصولات سیستم اعلام حریق زتا می باشد. در طراحی پنل این نحصول علاوه بر توجه به نکات و نظرات طراحان ، به استاندارد بودن و زیبا بودن آن نیز توجه خاصی شده است. بنابراین سانترال های مرکزی سیستم اعلام حریق زتا سری Infinity را به دلیل طراحی زیبا می توان در محل های مجلل و با شکوه و یا در مراکز صنعتی استفاده کرد. پنل سیستم اعلام حریق زتا مورد تایید سازمان آتش نشانی می باشد. 

اجزای سیستم اعلام حریق متعارف زتا

از اجزای سیستم اعلام حریق می توان به هشدار دهنده های دود و حرارت و همچنین دتکتور ترکیبی(دود و حرارت), آژیر های داخلی و خارجی , شاسی قابل ریست(طلقی) برگشت پذیر, چراغ های استروب لایت و چراغ ریموت سردر جهت نشان دادن حادثه , سنسور گازی ، پنل مرکزی سیستم که کامل کننده اعضای سیستم هنگام وقوع حادثه دارای چراغ های LED و چشمک زن بر روی صفحه پنل سیستم شروع به چشمک زدن می کند و اعلان وضعیت خطر را توسط آژیر اعلام میکند که پنل مربوطه شامل 2 عدد باطری 12ولت میباشد.

در تصویر زیر می توانید اجزای سیستم اعلام حریق متعارف زتا را مشاهده کنید.

سیستم اعلام حریق zeta

انواع پنل اعلام حریق زتا 

سیستم اعلام حریق زتا دارای چندین پنل می باشد که از انواع می توان به موراد زیر اشاره کرد.

پنل اعلام حریق زتا 1-8 زون

پنل اعلام حریق زتا مدل M Plus دارای 8-24 زون

این مدل برای مطابقت داشتن با استانداردهای EN54 طراحی شده است. نصب آسان و بهره برداری سریع از ویژگی های این محصول است. این مدل اعلام حریق زتا را می توان به صورت ماژولار و بسته به سفارش تعداد زون های آن را افزایش داد در حالت پایه این سیستم اعلام حریق متعارف zeta دارای 8 ماژول است که تعداد آن را تا 16 ، 20 و 24 تا می توان توسعه داد.