سیستم تنفس هوای فشرده به چه منظور مورد استفاده قرار خواهد گرفت؟

Rate this post

همان طور که می دانید به هوایی، فشرده هوا گفته می شود که تحت فشار بزرگ از فشار ‏جو باشد در واقع هوای فشرده یک واسطه مهم برای انتقال انرژی در فرآیند های مختلف از جمله فرآیند های صنعتی می باشد که برای ابزار های قدرت مانند چکش هوا، مته، آچار برای اتمی کردن رنگ، برای استفاده از چک استفاده می شود. همچنین می توانید برای رانندگی و ترمز قطار های بزرگ در راه آهن کار آمد تر می کند همچنین هوای فشرده به عنوان گاز تنفسی توسط غواصان زیر آب فشار می رود ما در این مقاله قصد داریم درباره سیستم تنفس هوای فشرده به چه منظور مورد استفاده قرار خواهد گرفت؟ مطالبی خدمت شما قرار بدهیم پس ما را تازه های مطالب همراه کنید.

هوای فشرده چیست؟

در واقع هوای فشرده نوعی انرژی ذخیره شده می باشد که برای کار با ماشین آلات تجهیزات و فرآیند های مختلف استفاده می شود. فشار هوا در اکثر صنایع تولیدی و بسیاری از خدمات ها کاربرد دارد و بیشتر در مواردی که استفاده مستقیم از انرژی الکتریکی برای تامین برق ابزار ها و تجهیزات عملیات خطرناک است به کار می رود. باید بگویم که هوای فشرده شده از همان هوایی است که شما در داخل و خارج نفس می کنیم اما این هوا در اندازه کوچک تر فشرده شده است و تحت فشار نگهداری می‌شود؛ این هم مولکول های فضای کمتری را اشغال می کند و هوا فشرده می شود. اگر بخواهیم به تاریخچه هوای فشرده بپردازیم باید بگویم که استفاده صنعتی از هوای فشرده لوله ‌ای از اواسط قرن نوزدهم توسعه یافت برعکس بخار هوای فشرده می تواند برای مسافت های طولانی لوله کشی شود در واقع یک کاربرد اصلی این هوای فشرده در حفاری تونل در ایتالیا و فرانسه می باشد.

چرا هوای فشرده شده داغ است؟

شاید برای شما سوال پیش بیاید چرا هوای فشرده شده داغ است بسیار سوال خوبی است که هوا گرم است به دلیل اینکه مولکول های هوا در هنگام و فشرده سازی از نظر جسمی به همدیگر نزدیک می شود که باعث می شود حرکت سریع مولکول ها انجام شود این حرکت سریع باعث می‌ شود که گرما تولید شود؛ در همین حال هوای فشرده که از کمپرسور هوا خارج می شود اندازه های داخل محفظه فشرده ‌سازی کردن نیست هوای گرم خطرناک است و گرما میزان آب موجود در جریان هوا را زیاد می ‌کند بنابراین بیشتر طراحی های کمپرسور هوا شامل کولر های خنک کننده می  باشد.

کاربرد سیستم تنفس هوای فشرده در بیمارستان و مراکز درمان

اگر شما اطلاع داشته باشید می ‌دانید که بیش از یک سیستم کمپرسور در بیمارستان وجود دارد اتصال لوله ها از کمپرسور های جداگانه  ورودی مجاز است در عین حال این طراحی کمپرسور زمانی که کمپرسور از خارج شود توسط بلند فلج بسته شود؛ یعنی جلوگیری از ورود هوای اتاق و سیستم هوای فشرده از طریق لوله باز ورودی باید به عنوان منبع تحت فشار و پزشکی برچسب‌ گذاری شود. در واقع کیفیت هوا از منطقه به منطقه دیگر متفاوت است اگر بخواهیم مثال بزنیم و بگوییم که هوای پشت با یک بیمارستان واقع در این شهر بزرگ به اندازه هوای پشت بام یک بیمارستان روستای پاک نخواهد بود در عین حال هوای یک مرکز روسیه می تواند در نزدیکی آمل بزرگراه اصلی یک مکان بسیار نزدیک به خروجی البرز و سیستم خلاء پزشکی خوانده شود در فرآیند های فشرده سازی هوا کمپرسور هوای فشرده ۸ فوت را در محیط می گیرد آن را به یک فوت مکعب اشاره می‌ کند در نتیجه آلودگی هایی مانند ذرات معلق آب درست کربن تجزیه می شود. در واقع هوای فشرده نوعی انرژی ذخیره شده می باشد که برای کار با ماشین آلات تجهیزات و فرآیند های مختلف استفاده می شود. فشار هوا در اکثر صنایع تولیدی و بسیاری از خدمات ها کاربرد دارد و بیشتر در مواردی که استفاده مستقیم از انرژی الکتریکی برای تامین برق ابزار ها و تجهیزات عملیات خطرناک است به کار می رود. باید بگویم که هوای فشرده شده از همان هوایی است که شما در داخل و خارج نفس می کنیم اما این هوا در اندازه کوچک تر فشرده شده است و تحت فشار نگهداری می‌شود؛ این هم مولکول های فضای کمتری را اشغال می کند و هوا فشرده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *