• 09128687289
  • 1
جمعه 28 تير 1398 Friday 19 July 2019 16 ذی‌القعده 1440
آتـــش مــهـــــــــار البـــــــــــرز

تجهیزات آتش نشانی متعددی برای اطفای حریق وجود دارد. عملکرد صحیح و هماهنگ این اجزا می تواند منجر به موفقیت ما در اطفای حریق شود. از مهم ترین اجزا میتوان به : مخزن و پمپ آب ، شیر فلکه آب جهت کنترل ورودی آب ، هیدرانت ، کوپلینگ ، شیلنگ آتش نشانی در نازل که وظیفه پرتاب آب بر روی آتش را بر عهده می گیرد اشاره کرد. در این میان گوپلینگ ها یا تبدیل آتش نشانی نیز نقش بسیار مهمی دارند . کوپلینگ برای اتصال شیلنگهای آب به یکدیگر و افزایش فاصله انتقال آب از مخزن به محل آتش سوزی مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به نوع نیازها و محل کاربرد از کوپلینگ های متفاوتی می توان استفاده کرد. 

انواع کوپلینگ آتش نشانی

کوپلینگ های آتش نشانی را  معمولا بر اساس نوع جنس و  سایز می توان به دسته های مختلف نقسیم کرد. از ابعاد کوپلینگ های آتش نشانی موجود در آتش مهار البرز می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  •  کوپلینگ آتش نشانی سایز 1 اینچ
  • کولینگ آتش نشانی سایز 1.5 اینچ
  • کوپلینگ آتشنشانی سایز 2 اینچ
  • کوپلینگ 2.5 اینچ
  • کوپلینگ 3 و 4 اینچ
  • بر اساس نوع جنس نیز کوپلینگ ها به دو دسته کوپلینگ آلومینیومی و کوپلینگ برنجی تقسیم می شود.

کوپلینگ آتش نشانی برنجی

کوپلینگ آتش نشانی AWG ساخت کشور آلمان است. جنس این نوع کوپلینگ برنجی بوده و سایز دهانه آن نیز 1.5 به 2 می باشد. سایر اندازه های این نوع کوپلینگ در فروشگاه موجود می باشد.

کوپلینگ آتش نشانی

کوپلینگ آتش نشانی آلومینیومی

از دیگر اقلام موجود در فروشگاه آتش مهار البرز کوپلینگ های آلومینیومی می باشد. از برندهای این نوع کوپلینگ می توان به  کوپلینگ آتش نشانی AWG ساخت کشور آلمان اشاره کرد. جنس بدنه این نوع کوپلینگ از آلومینیوم می باشد. که در مقایسه با هم نوع برنجی خوب بسیار ارزانتر می باشد. سایزهای مختلف این نوع کوپلینگ نیز در فروشگاه آتش مهار البرز موجود می باشد.

کوپلینگ آتش نشانی AWG

کوپلینگ آتش نشانی آریا کوپلینگ

آریا کوپلینگ یکی از برندهای کوپلینگ آتش نشانی می باشد. این شرکت تولید کننده انواع جعبه آتشنشانی ، شیرفلکه ، شیر نازل و ... می باشد. آریا کوپلینگ تولید کننده انواع کوپلینگ های آلومینیومی می باشد. سایز کوپلینگ های تولیدی این کارخانه تنوع بسیاری دارد. کوپلینگ با سایزهای 1 اینچ تا 4 اینچ از محصولات این کارخانه می باشد.

محصولات آریا کوپلینگ 

کوپلینگ آتش نشانی آریا کوپلینگ