سبد خرید شما خالی می باشد.
0
نحوه انتخاب یک جعبه آتش نشانی مناسب

اولین مرحله در انتخاب یک جعبه آنش نشانی مناسب ، اطمینان از میزان ضخامت ورق استفاده شده در جعبه میباشد جعبه های آتش نشانی موجود در بازار عموماً با ورقهایی با ضخامت 7/0 و یا 8/0 میلیمتر ساخته میشوند و در تعداد محدودی نیز ورق هایی با ضخامت 1 میلیمتر استفاده میشود . در ساخت یک جعبه آتش نشانی استاندارد ، ضخامت ورق مورد استفاده میبایست حداقل 5/1 میلیمتر باشد تا از هر گونه Deflectionو یا پیچیدگی ورق جلوگیری به عمل آید .

مرحله بعد برای تشخیص کیفیت جعبه ها نحوه جوشکاری آن میباشد . هر قدر میزان جوشکاری انجام شده بر روی جعبه ها کمتر و دقیق تر باشد کیفیت نهای جعبه بالاتر خواهد رفت . در بسیاری از جعبه ها ، تولیدکنندگان اقدام به استفاده از خال جوش برای اتصال ورق ها به هم مینمایند و با برگرداندن لبه های جعبه بر روی خال جوش این حس را به خریدار منتقل مینمایند که جعبه ها به صورت تمام جوش ساخته شده اند .

نحوه انتخاب یک جعبه آتش نشانی مناسب

نکته بعدی که بسیار حائز اهمیت میباشد نوع یراق آلاتو تجهیزات مورد استفاده در جعبه های آتش نشانی میباشد . قفل و لولای مورد استفاده در جعبه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است به طوری که جدای از زیبایی که استفاده از قفل و لولای مرغوب به جعبه ها میبخشد در کیفیت بهره برداری از آنها نیز بسیار تاثیر گذار میباشد . بسیاری از تولید کنندگان جعبه های آتش نشانی از قفل و لولاهای مخصوص لوازم چوبی استفاده میکنند . ( نظیر لولا های متری و یا قفل های مدل 888) که استفاده از چنین قفل و لولاهایی نه تنها زیبایی جعبه را بسیار تحت تاثیر خود قرار میدهد ، از لحاظ استاندارد نیز به هیچ عنوان مورد تایید نمی باشند . تعداد محدودی از تولید کنندگان نیز از یراق آلات مخصوص تابلو برق اما با کیفیت پایین بر روی جعبه های خود استفاده مینمایند که این کار نیز از کیفیت نهایی جعبه ها خواهد کاست .

دیگر تجهیزی که بررسی دقیق آن هنگام خرید بسیار مهم میباشد نوع قرقره مورد استفاده در جعبه میباشد .

وجود بلبرینگ سبب میشود تا جدای از چرخش فوق العاده قرقره در زمان استفاده ، میزان مقاومت استاتیکی قرقره نیز بالا رود که این امر در افزایش طول عمر جعبه تاثیر فراوانی خواهد داشت .

آخرین مرحله از نحوه انتخاب یک جعبه با کیفیت ، مبحث نوع رنگ آمیزی آن میباشد . پوشش های الکترواستاتیک به خاطر مقاومت بالایی که در برابر شرایط جوی دارند از مناسب ترین نوع رنگ آمیزی ها میباشند . به طور کلی چون جعبه های آتش نشانی همواره در معرض عوامل جوی و رطوبت میباشند ، لذا استفاده از این نوع پوشش رنگ در جعبه ها توصیه میگردد این در حالی است که بسیاری از تولید کنندگان از رنگهای روغنی نا مرغوب جهت رنگ آمیزی استفاده می نمایند که میبایست توجه خاصی توسط کارفرمایان به این موضوع شود.

جعبه آتش نشانی