اهمیت وجود گوی ضد حریق در عملیات ها به چه میزان است؟

Rate this post

برای کاهش فاجعه و خسارت های جبران ناپذیر به تازگی یک وسیله اختراع شده است که جز پیشرفته ترین محصول در صنعت آتش نشانی می باشد، این وسیله توپ اطفاء حریق می باشد که علاوه بر هزینه ساخت پایین کاربرد بسیار زیادی دارد این توپ وزن کمی که دارد به راحتی هم می شود آن را جا به جا کرد و می توانید به کودکان هم آن را بدهید زیرا به راه‌ حل توانایی حمل آن را دارد علاوه بر ساختار ساده، قیمت مناسبی نیز دارد؛ در این مقاله ما قصد داریم درباره اهمیت وجود گوی ضد حریق در عملیات ها به چه میزان است؟ مطالبی خدمت شما عزیزان مطلب قرار بدهیم پس ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید.

کاربرد گوی ضد حریق در شغل آتش نشانی

همان طور که می دانید آتش نشانی یکی از شغل های پر خطر و بسیار سخت می باشد چه کسانی که داوطلب می شوند می توانند جان خودشان را برای خدمت آماده کنند، آتش نشانان برای در امان ماندن خودشان احتیاج به یک لباس خاص دارند که ویژگی فراوان داشته باشند آن ها تا حد بسیار زیادی افراد آتش ‌نشان محافظت می کنند. آتش ‌نشان‌ ها در دل آتش می ‌روند تا بتوانند جان و مال مردم را نجات بدهند پس باید لباس های خاصی تن کنند که خطر را از آن ها دور کند.

در واقع شغل آتش نشانی برای مقابله با آتش حریق، نجات مصدومان، حوادث، رساندن مراقبت ‌های پزشکی فوری به وجود آمده است آتش نشانی یک شغل سخت و در عین حال خطرناک می باشد؛ که هدف آن بسیار ارزشمند است چرا چون که در این شغل از جان و مال مردم حفاظت می کنند و همچنین در همه جای کشور و شهر سازمان های آتش ‌نشانی وجود دارد، این سازمان زیر نظر شهرداری می باشد.

 کسانی که قصد دارن به شغل آتش نشانی بپیوند باید شرایطی که از طرف سازمان آتش نشانی تعیین شده است را داشته باشد ما در این قسمت شرایط و به شما می گوییم: افراد حداقل ۱۸ تا ۲۵ سال سن باید داشته باشند، قد آن ها ۱۷۰ سانتی متر به بالا باشد، داشتن آمادگی جسمانی بالا، علاقه زیاد به کار، شجاع بودن، توان و قدرت فیزیکی بالا، اعتماد به نفس بالا، داشتن روحیه کاری خوب، توانایی مدیریت شرایط سخت، مهارت ‌های ارتباطی، قابل اطمینان بودن، مسئولیت پذیر بودن، توانایی کار با ابزار، مهارت های تصمیم گیری در شرایط سخت، توانایی مدیریت شرایط سخت و همچنین باید به کار علاقه مند باشد و همچنین آخرین مورد که بسیار مهم است این است که آتش نشان باید سعی کند شرایط را در صحنه اضطراری با سایر آتش نشان ها ارتباط برقرار کنند و همچنین آن ها ممکن است به دلیل شرایط جسمی آن ها مشکل ایجاد کند و یا رفتار های مضر جسمی یا اخلاقی رد صلاحیت شود این رفتار ها می ‌تواند شامل مصرف مواد مخدر، فعالیت مجرمانه و حتی نقض در راهنمایی رانندگی باشد؛ ساعت کاری آتش نشان به صورت ۲۴ ساعت کار و ۴۸ ساعت استراحت می باشد.

نحوه عملکرد گوی ضد حریق

گوی ضد حریق در واقع یک خاموش کننده حریق است که مانند کپسول آتش نشانی عمل می ‌کند و نحوه کارکرد آن را به شما توضیح دهیم باید بگوییم که این توپ به طوری است که در هنگام وقوع حریق های با دمای بالای ۷۰ درجه این توانایی خاموش کردن شعله های آتش را دارد و برای هر خاموش کردن از هر نوع آتشی از جمله: کاغذ، مایع های قابل اشتعال مناسب است.

تفاوت گوی ضد حریق با کپسول آتش نشانی

در واقع کپسول آتش نشانی از آب، گاز دی اکسید کربن، پودر بی کربنات، سدیم و یا همچنین پتاسیم به عنوان عامل خاموش کننده آتش استفاده می ‌شود همچنین گاز کربن زمانی که از کپسول خارج می شود برای پرتاب کردن سه مورد دیگر گاز نیتروژن به کار می رود زمانی که گاز نیتروژن با فشار زیاد در کنار عامل خاموش کننده وارد کشور می‌ شود و زمانی که راه خروج اهرم باز می شود عامل خاموش کننده با فشار خارج می شود. کپسول آتش نشانی معروف ترین پر طرف دار ترین آن ها کپسول آتش نشانی نوع پودر و گاز می باشد در واقع این کپسول حاوی مقدار بود بی کربنات پتاسیم می باشد که دارای گاز بی اثر نیتروژن است زمانی که شما اهرم را فشار می دهید پوست خیلی فشرده به سوی جسم در حال سوختن پرت می شود. گوی ضد حریق در واقع یک خاموش کننده حریق است که مانند کپسول آتش نشانی عمل می ‌کند و نحوه کارکرد آن را به شما توضیح دهیم باید بگوییم که این توپ به طوری است که در هنگام وقوع حریق های با دمای بالای ۷۰ درجه این توانایی خاموش کردن شعله های آتش را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *