آیا تجهیزات اطفا حریق باید تاییدیه و استاندارد داشته باشند؟

Rate this post

در واقع سیستم اطفاء حریق بیشتر برای محافظت از اموال و جان مردم در برابر آتش استفاده می‌ شود، در زمان آتش سوزی رخ دهد، سیستم ‌ها آسیب ‌ها را به حداقل می ‌رساند و همچنین متخصصان تیم آس بهترین نوع صحیح سیستم خاموش کننده اتومات را برای هر مورد خاص انجام شده انتخاب می‌ کنند. کپسول آتش نشانی وسایل ضد حریق هستند که برای خاموش کردن یا کنترل کردن آتش سوزی ها مورد استفاده قرار می ‌گیرند در واقع کپسول های آتش نشانی شامل مخزن فشار استوانه ای دستی هستند که ماده ‌ای دارند که برای خاموش کردن آتش بسیار موثر می باشد ما در این مقاله قصد داریم درباره آیا تجهیزات اطفا حریق باید تاییدیه و استاندارد داشته باشند؟ اطلاعاتی به شما قرار بدهیم پس شما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

تجهیزات اطفا حریق ( کپسول آتش نشانی) چیست؟

در واقع آتش پدیده طبیعی است که یکی از چهار عنصر اصلی طبیعت می باشد، در واقع کپسول آتش نشانی حفاظت کننده فولادی قابل حمل است که مقدار مشخص و معینی را در آن قرار دادند تا آتش را بتوانند خاموش کند. در این زمان مواد های مورد نیاز با فشردن یک اهرم به خارج پرت می‌ شود در واقع کپسول آتش نشانی از آب، گاز دی اکسید کربن، پودر بی کربنات، سدیم و یا همچنین پتاسیم به عنوان عامل خاموش کننده آتش استفاده می ‌شود همچنین گاز کربن زمانی که از کپسول خارج می شود برای پرتاب کردن سه مورد دیگر گاز نیتروژن به کار می رود زمانی که گاز نیتروژن با فشار زیاد در کنار عامل خاموش کننده وارد کشور می‌ شود و زمانی که راه خروج اهرم باز می شود عامل خاموش کننده با فشار خارج می شود. کپسول آتش نشانی معروف ترین پر طرف دار ترین آن ها کپسول آتش نشانی نوع پودر و گاز می باشد در واقع این کپسول حاوی مقدار بود بی کربنات پتاسیم می باشد که دارای گاز بی اثر نیتروژن است زمانی که شما اهرم را فشار می دهید پوست خیلی فشرده به سوی جسم در حال سوختن پرت می شود.

 

انواع مختلف سیستم اطفا حریق:

کپسول های آتش نشانی انواع مختلفی دارد که ما در این بخش قرار است درباره انواع کپسول های آتش نشانی قابل حمل به شما اطلاعات قرار بدهیم پس ما را همراهی کنید.

 خاموش کننده های فوم و یا کپسول آتش نشانی فوم از کپسول های آتش نشانی به طور گسترده استفاده می کنند اما یک مشکل بزرگ وجود دارد و آن هم این است که نمی توان از آن برای وسایل برقی اغلب باعث آتش سوزی های خانگی می شوند استفاده کرد و الا تمامی نکات خاموش کننده های معمولی را دارد.

کپسول آتش نشانی پودری یا خاموش کننده های پودری در واقع برای استفاده در خانه بسیار مهم است این کپسول در هنگام استفاده پودری بر پایه مواد شیمیایی استفاده می کنند که به طور واقعی شعله های آتش از بین می ‌برد و در واقع آتش را مهار می کند این کپسول های آتش نشانی پودری دارای کلاس های خاموش کننده در واقع به طور معمول عنوان خاموش کننده های بزرگ می شناسند؛ خاموش کننده ها دردسر های خودشان را هم دارند از آن جایی که در مورد استفاده در این نوع کپسول حاوی مواد شیمیایی است در زمانی که از آن استفاده می‌کنید به برخی از سطوحی که در خانه وجود دارد آسیب برساند و همچنین استفاده از خاموش کننده های پودری می‌تواند شرایط اضطراری دید را کاهش می‌ دهد.

 

کپسول آتش نشانی آب یا خاموش کننده های آب این کپسول آتش نشانی همان طور که از نامش مشخص است حاوی آب غنی شده با مواد افزودنی می باشد که مبارزه با آتش کمک می‌کند این نوع آتش خاموش کردن فقط با کلاس های ای و بی مورد استفاده قرار می گیرد هوای کمی برخوردار هستند باید بدانید که مواد افزودنی استفاده در کپسول ها آتش نشانی بیشتر تحریک کننده هستند پس چرا باید مواظب باشید تا از تماس با پوست تان جلوگیری کنید.

خاموش کننده های گاز کاهش می دهند پیش از این بسوزد در واقع این نوع خاموش کننده از خاموش کننده های پودری آب تمیزتر است آغاز شده است که در این نوع کپسول آتش نشانی بسیار سرد است و ممکن است باعث سرمازدگی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *